Ibias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ibias
Komunë
Stema_figuraFlag of Ibias.png
Vendndodhja
Ibias is located in Spanjë
Ibias
Ibias

Koordinatat: 43°2′V 6°52′P / 43.033°V 6.867°P / 43.033; -6.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë María Nélida Barrero
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 333.3 km2
Popullsia 1734 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit ibiense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33810
Faqja Zyrtare www.ibias.org

Ibias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Ibias ka 1734 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 333.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]