Jump to content

Identifikues digjital objektesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Digital Object Identifier (shkurt: DOI) (shqip: „Identifikues dixhital objektesh) është një identifikues i qartë dhe i vazhdueshëm për objekte fizike, dixhitale ose abstrakte.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i informacionit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]