Igor Burzanović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igor Burzanović
Të dhënat personale
Emri i plotëIgor Burzanović
Data e lindjes (1985-08-25) 25 Gusht, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesTitograd, Mali i Zi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-2006Budućnost Podgorica
2007-2009Red Star Belgrade
2009Budućnost Podgorica
2009-2011Nagoya Grampus
2013Budućnost Podgorica
2014-Irtysh Pavlodar
Ekipi kombëtar
2007–2008Flag of Montenegro.svg Mali i Zi8(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Igor Burzanović (lindur më 25 Gusht 1985) është një futbollist malazez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin malazez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Montenegro.svg Mali i Zi
Vite Ndeshje Gola
2007 4 1
2008 4 1
Gjithsej 8 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]