Igualeja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igualeja
Komunë
Vendndodhja
Igualeja is located in Spanjë
Igualeja
Igualeja

Koordinatat: 36°38′V 5°7′P / 36.633°V 5.117°P / 36.633; -5.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serrania de Ronda
Kryetari i Bashkisë Francisco R. Escalona Macías
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44 km2
Lartësia 706 m (m.n.d.)
Popullsia 958 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Igualejeños
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.igualeja.es

Igualeja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Igualeja ka 958 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]