Ikuo Takahara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ikuo Takahara
Të dhënat personale
Emri i plotëIkuo Takahara
Data e lindjes (1957-10-14) 14 Tetor, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1981Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1980Japonia4(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ikuo Takahara (lindur më 14 Tetor 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 4 2
Gjithsej 4 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]