Ilian Stojanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilian Stoyanov
Të dhënat personale
Emri i plotëIlian Stoyanov
Data e lindjes (1977-01-20) 20 Janar, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesKyustendil, Bullgaria
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1996CSKA Sofia
1996-2000Velbazhd Kyustendil
2000-2004Levski Sofia
2005-2007JEF United Chiba
2007-2010Sanfrecce Hiroshima
2011Fagiano Okayama
Ekipi kombëtar
1998–2010Flag of Bulgaria.svg Bullgaria40(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ilian Stoyanov (lindur më 20 Janar 1977) është një ish-futbollist bullgar.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin bullgar ka luajtur 40 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bulgaria.svg Bullgaria
Vite Ndeshje Gola
1998 2 0
1999 5 0
2000 4 0
2001 2 0
2002 1 0
2003 5 0
2004 9 0
2005 3 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 6 0
2010 3 0
Gjithsej 40 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]