Illán de Vacas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Illán de Vacas
Komunë
Vendndodhja
Illán de Vacas is located in Spanjë
Illán de Vacas
Illán de Vacas

Koordinatat: 39°58′10″V 4°33′27″P / 39.96944°V 4.55750°P / 39.96944; -4.55750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Talavera de la Reina
Kryetari i Bashkisë Julián Renilla Bru(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 6 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Illanero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45681
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 58′ 10″ Veri

4° 33′ 27″ Perëndim

Illán de Vacas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Talavera de la Reina, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Illán de Vacas ka 6 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]