Ilomantsi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilomantsi
Ilomantsin kunta
Komunë
noform
Kisha e Shën Profet Elijah
Stema_figura
Vendndodhja
Ilomantsi is located in Finlanda
Ilomantsi
Ilomantsi
Vendndodhja e Ilomantsi në Finlandë

Koordinatat: 62°40′V 30°56′L / 62.667°V 30.933°L / 62.667; 30.933

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Markku Lappalainen 
Të dhëna të tjera
Themelimi 1875
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ilomantsi.fi

'Ilomantsi (finlandisht: Ilomantsin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ilomantsi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale