Ilonse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilonse
Komunë
noform
Pamje nga Ilonse
Stema_figura
Vendndodhja
Ilonse is located in Franca
Ilonse
Ilonse
44°01′56″V 7°05′58″L / 44.032222222222°V 7.0994444444444°L / 44.032222222222; 7.0994444444444Koordinatat: 44°01′56″V 7°05′58″L / 44.032222222222°V 7.0994444444444°L / 44.032222222222; 7.0994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.59 km2
Popullsia 180 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06072


Ilonse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ilonse ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 40.59 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ilonse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale