Imécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Imécourt
Komunë
noform
Pamje nga Imécourt
Vendndodhja
Imécourt is located in Franca
Imécourt
Imécourt
49°22′23″V 4°58′26″L / 49.373055555556°V 4.9738888888889°L / 49.373055555556; 4.9738888888889Koordinatat: 49°22′23″V 4°58′26″L / 49.373055555556°V 4.9738888888889°L / 49.373055555556; 4.9738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.42 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08233


Imécourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Imécourt ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 8.42 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Imécourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale