Image Comics

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo e Image Comics

Image Comics është një shtëpi botues për stripa amerikan, që u themelua 1992 nga shtatë vizatuesit e njohur. Këta ishin Todd McFarlane, Jim Lee, Erik Larsen, Rob Liefeld, Marc Silvestri, Whilce Portacio dhe Jim Valentino. Image boton vepra prej autorëve dhe vizatuesve, që të drejtat për krijimet e mbajnë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]