Inaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Inaumont
Komunë
noform
Pamje nga Inaumont
Vendndodhja
Inaumont is located in Franca
Inaumont
Inaumont
49°33′32″V 4°18′49″L / 49.558888888889°V 4.3136111111111°L / 49.558888888889; 4.3136111111111Koordinatat: 49°33′32″V 4°18′49″L / 49.558888888889°V 4.3136111111111°L / 49.558888888889; 4.3136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.75 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08234


Inaumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Inaumont ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 4.75 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Inaumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale