Indianola, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Indianola, Illinois
Anglisht : Indianola
fshat
noform
Indianola from the northeast
Vendndodhja
Indianola, Illinois is located in SHBA
Indianola, Illinois
Indianola, Illinois

Koordinatat: 39°55′38″V 87°44′25″P / 39.92722°V 87.74028°P / 39.92722; -87.74028

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 61850
Prefiksi 217
Koordinatat 39° 55′ 38″ Veri

87° 44′ 25″ Perëndim

Indianola, Illinois (Indianola) është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Indianola, Illinois jetojnë 207 banorë (2000). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.39 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 205 m (673 ft).[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Georgetown". Marrë më 2007-09-30. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Indianola, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale