Ingolf-Svann Jensen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ingolf-Svann Jensen
Të dhëna vetjake
U lind më24 mars 1954
Oslo, Norvegjia Norvegjia
Vdiq mëGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
Ask, Norvegjia Norvegjia
Partia politikePartia e Gjelbër
Bashkëshortja/etNoss Skagen (i lindur më 1959) (1979-2022)
Fëmijët3
Punësimipolitikan,

Ingolf-Svann Jensen (24 mars 1954, Oslo - 9 korrik 2022, Ask) është një ish politikan dhe ekonomist norvegjez.

Ingolf Jensen u martua me Noss Skagen në 1979.

Ingolf Jensen shpërbleu Partinë e Gjelbërve në 1989.

Ingolf Jensen vdiq në moshën 68-vjeçare më 9 korrik 2022.