Jump to content

Ino Yamanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Përshkrim i personazhit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ino Yamanaka është një nga personazhet kryesore ne seri. Ajo është një nga nxënëset e Tsunades.

Ino Yamanaka qe prej kur ka pasur 4-5 vjet ka qene shoqe me Sakura Haruno.

Naruto ne pjesën e pare ajo e dashuron Sasuke Uchiha por edhe Sakura e dashuron Sasuken kështu ato dy shoqet bëhen armike dhe vrapojnë kush do ja fitoje zemrën Sasukës por asnjëra nuk ja del mban.

Teknika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ino ka zhvendosjen e trupit ajo teknike i ndihmon qe te zhvendose trupin ne te te armikut. Kjo teknike i ka ndihmuar në provën e parë për tu bërë Chunin. Prandaj Ino ndjehet e forte me këtë teknike. Ino ka gjithashtu edhe taijutsu edhe është një ninja medicale ose mjekësore. Ne manga ajo ka treguar se behte një ninja sensor.