Ishte Kohë për Dashuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ishte Koha për Dashuri)
Jump to navigation Jump to search
Informatat e filmit
Shembull.jpg
Titulli shqip: Ishte koha për dashuri
Titulli origjinal: Was time for love
Shteti i prodhimit:
Viti i prodhimit: 2004
Gjatja (PAL-DVD): 89 min. minuta
Gjuha origjinale: shqip
Studio:
Zhanri: drama
Premiera (Kino/Video): 2004
Për moshën: 16
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: $
Fitimi: $
Realizues teknik
Regjia: Ylli Pepo
Autori: Ruzhdi Pulaha
Producenti: Radio Televizioni Shqiptar
Vedis +
Kompozitori: Adrian Hila
Kamermani: Astrit Omeri
Prerja:
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)

Was a time to love (titulli origjinal: Ishte koha për dashuri) - prodhim i vitit 2004, me regjisor Ylli Pepo. Tregon problemet e përditshme të të rinjve shqiptarë.

Ishte kohë për Dashuri është një film prodhim i "RTSH" dhe "VEDIS +" në bashkëpunim me "SUPERS SONIC RECORDS" në vitin 2004. Është një film që ka tematike aktualitetin shqiptar. Flori është një djalë i ri që jeton në tirane me familjen e tij. Si çdo njeri ai ka shume plane për te ardhmen e tij. Ai lidhet me një vajze që quhet Ada e cila punon në një radio private. Diku është një ish-boksier i cili do te stervise Florin. Flori udhëton në Greqi me ëndrrën e tij por përfundon krejt ndryshe. Ai udhëton drejt Italisë ku zhublon se kishte rene prej e një rrjeti trafikantesh. Kështu ai prish lidhjen me Adan. Me pas futet në rrjetin e Mafias. Kjo është një drame e vërtete shqiptare me emocione te forta ku pasqyrohen dhimbjet e përditshme.

U transmetua në Kinema Millenium 2 për herë të parë në 2004.

Aktoret[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]