Ishujt Medeira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ishujt Medeira

Ishujt Madeira paraqesin grupin e ishujve vullkanik të krijuar prej fundit të oqeanit Atlantik, afër bregdetit veriperendimor afrikan. Ishujt Madeira gjenden nën administrimin portugez si distrikt tejdetar.

 Commons: Ishujt Medeira – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale