Jump to content

Ismaël Bennacer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ismaël Bennacer

Bennacer duke luajtur për A.C. Milan në 2022-ën
Të dhënat vetjake
Emri i plotëIsmaël Bennacer[1]
Datëlindja (1997-12-01) 1 dhjetor 1997 (26 vjeç)[2]
VendlindjaArles, France
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)[2]
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Milan
Numri4
Karriera me të rinjtë
2004–2015Arles
2015–2017Arsenal
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2014–2015Arles B16(0)
2015Arles6(0)
2015–2017Arsenal0(0)
2017Tours (huazim)16(1)
2017–2019Empoli76(2)
2019–Milan31(1)
Karriera ndërkombëtare
2015France U184(1)
2015–2016France U197(1)
2016–Algjeria22(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 16:21, 8 Mars 2020 (UTC)
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 11:57, 19 Nëntor 2019 (UTC)

Ismaël Bennacer (arabisht: إسماعيل بن ناصر; lindur më 1 dhjetor 1997) është një futbollist profesionist algjerian i cili luan si mesfushor për klubin italian A.C. Milan dhe për kombëtaren algjeriane.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Empoli

Ndërkombëtar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Algjeria

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Algeria" (PDF) (në anglisht). Confederation of African Football. 15 qershor 2019. fq. 1. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 21 qershor 2019. Marrë më 16 korrik 2019.
  2. ^ a b "Premier League Player Profile Ismael Bennacer" (në anglisht). Barclays Premier League. 2016. Arkivuar nga origjinali më 21 maj 2016. Marrë më 4 shkurt 2016.
  3. ^ "Algeria hold on against Senegal to win Afcon". BBC Sport (në anglisht). 19 korrik 2019.