Ismail Ismaili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ismail Ismaili
Të dhënat personale
Data e lindjes14 Nëntor 1981
Vendi i lindjesTetovë, Jugosllavi
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Zajazi
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2001Shkëndija66(24)
2001–2003Pomorac Kostrena33(21)
2004–2007Makedonija Gj. P.50(17)
2007–2012Renova59(6)
2013–Zajazi19(9)
Ekipi kombëtar
2001–2006Republika e Maqedonisë11(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 28 May 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 24 January 2010

Ismail Ismaili(i lindur më 14 nëntor 1981) është një futbollist shqiptar nga Republika e Maqedonisë, i cili aktualisht luan për FK Rufeja.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bashkim Velija dhe Florim Abazi veshën fanellën me emblemën e KF Rrufeja-M