Isokyrö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isokyrö
Isokyrön kunta
Komunë
noform
Kisha Isokyrö
Stema_figura
Vendndodhja
Isokyrö is located in Finlanda
Isokyrö
Isokyrö
Vendndodhja e Isokyrö në Finlandë

Koordinatat: 63°0′V 22°19′L / 63.000°V 22.317°L / 63.000; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Eino Toivola
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 356.99[1] km2
Popullsia 4,831[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1785
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.isokyro.fi

Isokyrö (finlandisht: Isokyrön kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 5 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Isokyrö – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale