Ivan Radeliq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ivan Radeljić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëIvan Radeljić
Datëlindja (1980-09-14) 14 Shtator, 1980 (42 vjeç)
Vendlindjaİmotski, Kroacia
PozicioniMbrojtës
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1999-2003Hajduk Split
1999Zadar
2001-2002Šibenik
2003-2004Inter Zaprešić
2004Cerezo Osaka
2004-2005Inter Zaprešić
2006-2008Slaven Belupo
2008-2009Energie Cottbus
2009-2010Gençlerbirliği
2010-20012Antalyaspor
2012-Split
Karriera ndërkombëtare
2007–2009Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina10(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Ivan Radeljić (lindur më 14 Shtator 1980) është një ish-futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
2007 6 0
2008 3 0
2009 1 0
Gjithsej 10 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]