Iviers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iviers
Komunë
noform
Pamje nga Iviers
Vendndodhja
Iviers is located in Franca
Iviers
Iviers
49°47′01″V 4°08′34″L / 49.783611111111°V 4.1427777777778°L / 49.783611111111; 4.1427777777778Koordinatat: 49°47′01″V 4°08′34″L / 49.783611111111°V 4.1427777777778°L / 49.783611111111; 4.1427777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.45 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02388


Iviers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Iviers ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 7.45 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Iviers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale