Ivorra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivorra
Komunë
Vendndodhja
Ivorra is located in Spanjë
Ivorra
Ivorra

Koordinatat: 41°40′50″V 0°59′12″L / 41.68056°V 0.98667°L / 41.68056; 0.98667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 50″ Veri

0° 59′ 12″ Lindje

Ivorra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ivorra – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale