Jade North

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jade North
Të dhënat personale
Emri i plotëJade North
Data e lindjes (1982-01-07) 7 Janar, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesTaree, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-2001Brisbane Strikers
2001-2003Sydney Olympic
2003-2004Perth Glory
2005-2009Newcastle United Jets
2009Incheon United
2010Tromsø
2010-2011Wellington Phoenix
2011FC Tokyo
2012Consadole Sapporo
2013-Brisbane Roar
Ekipi kombëtar
2002–2013Australia41(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jade North (lindur më 7 Janar 1982) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2002 4 0
2003 0 0
2004 6 0
2005 1 0
2006 3 0
2007 1 0
2008 8 0
2009 5 0
2010 3 0
2011 3 0
2012 5 0
2013 2 0
Gjithsej 41 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]