Jakup Ferri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Jakup Ferrii lindur në vitin 1981 në Prishtinë piktor dhe regjisor shqiptar nga Kosova.

6 shtator 2006 Jakup Ferri është nderuar nga Fondi gjerman IT me çmimin “Ardhmëria e Evropës”. Ferri ishte njëri nga 16 të propozuarit për këtë çmim.