Jançishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jançishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Jançishti is located in Maqedonia e Veriut
Jançishti
Jançishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 385 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1215
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 03′ 12″ Veri

21° 06′ 52″ Lindje

Popullsia 587 banorë (2002)