Jarandilla de la Vera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jarandilla de la Vera
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Jarandilla de la Vera is located in Spanjë
Jarandilla de la Vera
Jarandilla de la Vera

Koordinatat: 40°7′35″V 5°39′30″P / 40.12639°V 5.65833°P / 40.12639; -5.65833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Jarandilla de la Vera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62 km2
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Popullsia 3080 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 7′ 35″ Veri

5° 39′ 30″ Perëndim

Jarandilla de la Vera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Jarandilla de la Vera, të provincës Cáceres, në Extremadura. Jarandilla de la Vera ka 3080 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]