Jargavan mali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Jargavan mali
Jargavan mali
Jargavan mali
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malvales
Familja: Thymelaeaceae
Grupi: Daphne
Daphne mezereum

Jargavan mali ( lat. Daphne mezereum L. ) i njohur edhe si - shikakuq, ftue i egër, xerxela helmmbytëse është bimë që i takonë familjes Thymelaeaceae

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Jargavan mali në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Thymelaeaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale