Jazhinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jazhincë
Fshat
Vendndodhja
Jazhincë is located in Kosova
Jazhincë
Jazhincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1044 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 59″ Veri

20° 58′ 19″ Lindje

Jazhincë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]