Jeffrey Donovan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jeffrey Donovan
U lind në (1968-05-11) 11 maj 1968 (55 vjeç)
TitulliJeffrey Donovan

Jeffrey T. Donovan ( lindur në 11 maj , 1968 ) është një aktor i televizionit amerikan .

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas fitimit të MFA , Donovan bëri debutimin e tij në filmin Inside Out.[nevojitet citimi] Filmi tjetër i tij, Throwing Down, mori çmimin e lartë të jurisë në festivalin e filmit Hamptons (The Hamptons Film Festival).[nevojitet citimi] Ai gjithashtu luajti Xhefri Paterson në Book of Shadows: Blair Witch 2 . Që atëherë, Donovan është parë në show televizive me paraqitjet si mysafir, të tilla si Homicide: Life on the Street . Pjesmarrjet e tij të tjera përfshijnë Sleepers, The Pretender, Spin City, Witchblade, Monk, CSI: Miami, dhe Law & Order.

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Donovan ka lindur në Amesbury, Massachusetts, dhe e ngritur, së bashku me dy vëllezërit e tij, nga nëna e tyre beqare [1] . Nga fëmijërinë e tij , Donovan kujton:

”Unë u rrita vërtet i varfër.Ne u rrit deri në mirëqenien (me ndihma sociale) - një nënë e vetmuar (beqare) me tre djem. Ne nuk kishim asgjë. Krishtlindje do vij së shpejti, ajo do të shpërblente me dhurata , ajo do të na jepte para. Ne u zhvendos rreth 10 herë në fëmijërinë time. Kur ti të vije nga shkolla në shtëpi dhe dritat nuk janë ndezur, ju mendoni se: "Ne jemi në lëvizje! Ju nuk mund të paguani faturat elektrike me ndihmë sociale. Ne u bëm shumë kursimtar.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Donovan, Jeffrey. Interview on Jimmy Kimmel Live Arkivuar 30 qershor 2009 tek Wayback Machine, February 18, 2009.
  2. ^ Donovan, Jeffrey. Interview on Jimmy Kimmel Live Arkivuar 30 qershor 2009 tek Wayback Machine, February 18, 2009.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]