Jellashnica (Surdulicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jellashnicë
Јелашница
Fshat
Vendndodhja
Jellashnicë is located in Serbia
Jellashnicë
Jellashnicë

Koordinatat: 42°38′25″V 22°5′18″L / 42.64028°V 22.08833°L / 42.64028; 22.08833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 38′ 25″ Veri

22° 5′ 18″ Lindje

Jellashnicë (serbisht: Јелашница/Jelašnica) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]