JoJo (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

JoJo është albumi i pare i këngëtares amerikane JoJo. Ai është realizuar në vitin 2004 nga firmat Da Family Entertainment dhe Blackground Records. Në tere botën albumi është shitur 3,5 milionë herë. Pozicionet në toplista internacionale janë shumë të larta. Në Toplistën e Zvicrës ka arritur vendin e 30, në Gjermani vendin e 54, në Amerikë vendin e 4, në Britani të madhe vendin e 22 dhe në Japoni vendin e 30. Radhitja e këngëve poashtu dhe zgjatja e tyre kanë ndryshime mes kontinenteve. Poshtë shihni edicionin evropian.

Kënget[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Butterflies - 2,43 min
 • Brezzy - 3,15 min
 • Baby it's you - 3,11 min
 • Not That Kinda Girl - 3,27 min
 • The Happy Song - 3,59 min
 • Homeboy - 3,35 min
 • City Lights - 4,54 min
 • Leave (Get out) - 4,02 min
 • Use my Shoulder - 3,43 min
 • Never say Goodbye - 3,51 min
 • Weak - 4,50 min
 • Keep on Keppin' On - 3,15 min
 • Sunshine - 3,07 min
 • Yes or No - 3,14 min
 • Fairy Tales - 3,45 min
 • Black and Forth - 3,29 min

Trivia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga më e pëlqyer është Leave (Get out). Joanna Levesque ka arritur me at këngë vendin e parë në toplistën amerikane në vitin 2004.