Joakim Karlsson (muzikantë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Joakim "Jocke" Karlsson lindi më 1971 në Eskilstuna, Suedi, është këngëtarë, muzikantë dhe kompozitor. Ai është i njohur si këngëtar në grupin muzikor Pluton Svea. Sot ai është kitarist dhe këngëtarë në bandën Pitbullfarm.

Banda[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]