Joel Apezteguía

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joel Apezteguía
Joel Apezteguía.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëJoel Apezteguía Hijuelos
Data e lindjes (1983-12-17) 17 Dhjetor 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesPlaza de la Revolución, Kubë
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor–Sulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
–2008FC Industriales
2008–2009CE Manresa
2009–2010FC Nistru Otaci2(0)
2010–2011CE Manresa32(13)
2013–2014Teuta Durrës16(4)
Ekipi kombëtar
?Kuba?(?)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 shkurt 2014.
† Ndeshje (Gola).

Joel Apezteguía (lindur më 17 dhjetor 1983Plaza de la Revolución, Havanna) është një futbollist kubanez i cili si mesfushor–sulmues dhe është aktualisht pa skuadër.[1][2][3]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në dhjetor 2013, Apezteguía u bashkua me Teutën. Më 8 dhjetor, ai bëri debutimin e tij duke luajtur 90 minuta në humbjen 2–0 kundër Flamurtarit.[4] Ai shënoi katër gola në një ndeshje të Kategorisë Superiore më 2 shkurt 2014 kundër Lushjnes në fitoren 6–2 duke e vendosur Teutën në vendin e dytë në ligë.[5][6]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Transfermarkt profile". Transfermarkt. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Soccerway profile". Soccerway.com. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Futbolista cubano a liga albanesa". Out en Home. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2014. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Flamurtari Vlorë vs. Teuta Durrës 2 – 0". Soccerway.com. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Teuta Durrës vs. Lushnja 6 – 2". Soccerway.com. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Skënderbeu shkëputet në krye +9 pikë, Teuta vjen e dyta". Panorama Sport. Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 shkurt 2014. Marrë më 13 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)