Johan Baptista van Helmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Johan Baptista van Helmont

Johan Baptista van Helmont lindi më 12 janar 1580 (sipas kalendarit gregorian) në Bruksel dhe vdiq më 30 dhjetor 1644Vilvoorde afër Brukselit. Ishte i angazhuar si mjek, hulumtues natyre dhe kimist flamist.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.