Johan Baptista van Helmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Johan Baptista van Helmont

Johan Baptista van Helmont lindi më 12 janar 1580 (sipas kalendarit gregorian) në Bruksel dhe vdiq më 30 dhjetor 1644Vilvoorde afër Brukselit. Ishte i angazhuar si mjek, hulumtues natyre dhe kimist flamist.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.