Jon Stewart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jon Stewart
Jon Stewart.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 22 nëntor 1962
Vendlindja New York City, New York


Jon Stewart është një humorist amerikan që ka fituar 9 herë Emmy Award. Ai është më së miri i njohur për shoun e tij në Comedy Central që quhet The Daily Show.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jon Stewart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.