José Alberto Costa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
José Alberto Costa
Të dhënat personale
Emri i plotëJosé Alberto Costa
Data e lindjes (1953-10-31) 31 Tetor, 1953 (66 vjeç)
Vendi i lindjesPorto, Portugalia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1978Académica136(15)
1977Rochester Lancers8(1)
1978–1985Porto145(22)
1985–1986Vitória29(2)
1986–1987Marítimo9(0)
Ekipi kombëtar
1978–1983Flag of Portugal.svg Portugalia24(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

José Alberto Costa (lindur më 31 Tetor 1953) është një ish-futbollist portugez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin portugez ka luajtur 24 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Portugal.svg Portugalia
Vite Ndeshje Gola
1978 5 1
1979 3 0
1980 4 0
1981 7 0
1982 1 0
1983 4 0
Gjithsej 24 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]