Josep Ayala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Josep Ayala
Josep Ayala.jpg
Ayala duke luajtur me Andorrën në vitin 2009
Të dhënat personale
Emri i plotëJosep Manel Ayala
Data e lindjes (1980-04-08) 8 Prill 1980 (41 vjeç)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Andorra
Numri8
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2002FC Andorra?(?)
2002–2003FC Santa Coloma?(?)
2003–2004FC Andorra?(?)
2004–2005FC Santa Coloma?(?)
2005–2006US Luzenac21(0)
2006–2008FC Santa Coloma?(?)
2008–2009CD Binéfar?(?)
2009–2010FC Santa Coloma?(?)
2010–FC Andorra?(?)
Ekipi kombëtar
2002–Andorra76(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 shtator 2011.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 tetor 2014

Josep Manel Ayala (lindur më 8 prill 1980) është futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras FC Andorra dhe me kombëtaren andorrase si mesfushor. Ayala më parë ka luajtur me FC Santa Coloma, US Luzenac dhe CD Binéfar, dhe bëri debutimin e tij me kombëtaren në vitin 2002.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]