Joshua Bassett

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Joshua Bassett
U lind në22 dhjetor, 2000
Kombësiaamerikan[1]
Faqja në rrjetjoshuatbassett.com

Joshua Taylor Bassett (i lindur më 22 dhjetor, 2000) është një aktor dhe këngëtar amerikan.[2] Ai është i njohur për rolin e tij kryesor si Ricky Bowen në High School Musical: The Musical: The Series.[3]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]