Jump to content

Juan Esnáider

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Juan Esnáider
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJuan Esnáider
Datëlindja (1973-03-05) 5 mars 1973 (51 vjeç)
VendlindjaMar del Plata, Argjentina
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1990–1991Ferro Carril Oeste6(0)
1991–1993Real Madrid B44(18)
1991–1993Real Madrid10(1)
1993–1995Zaragoza61(29)
1995–1996Real Madrid20(1)
1996–1997Atlético Madrid35(16)
1997–1998Espanyol37(15)
1999–2001Juventus16(0)
2000–2001Zaragoza17(11)
2001Porto3(0)
2002Cadetes San Martín
2002River Plate9(0)
2003Ajaccio4(0)
2003–2004Murcia17(1)
2005Newell's Old Boys10(1)
Karriera ndërkombëtare
1995–1997Argjentina3(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Juan Esnáider (lindur më 5 Mars 1973) është një ish-futbollist argjentinas.

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 3 ndeshje.

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1995 1 2
1996 1 0
1997 1 0
Gjithsej 3 2

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]