Juneda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juneda
Komunë
noform
Catalonia Square in Juneda
Vendndodhja
Juneda is located in Spanjë
Juneda
Juneda

Koordinatat: 41°33′V 0°49′L / 41.550°V 0.817°L / 41.550; 0.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Juneda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Juneda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale