Kërçishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërçisht
Πολυάνεμο
Fshat
Vendndodhja
Kërçisht is located in Greqia
Kërçisht
Kërçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Nestramit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 32′ 5″ Veri

21° 2′ 21″ Lindje

Kërçisht (greqisht: Πολυάνεμο/Poliánemo) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κόρτσιστα/Kórtsista.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]