Këshilli Kombëtar Shqiptar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Këshilli Kombëtar Shqiptar
ShkurtesaKKSH
Formuar më3 korrik 2010
SeliaPreshevë
Rajoni i shërbimit
Serbia
Gjuha zyrtare
shqip
Kryetar
Jonuz Musliu[1]
Faqja në internetknsh.org

Këshilli Kombëtar Shqiptar(srb. Albanski Nacionalni Savet, shk. KKSH) është institucion i vetëqeverisjes i komunitetit shqiptar në Serbi. Këshilli është formuar më 3 korrik 2010.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kryetari i ri i Këshillit Kombëtar Shqiptar Jonuz Musliu". presheva.com. 24 nëntor 2014. Marrë më 26 nëntor 2014.[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]