Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve (mal. Nacionalni Savjet Albanaca, shk. KKSH) është institucion i vetëqeverisjes i komunitetit shqiptar në Mal të Zi. Këshilli është formuar më 23 qershor 2008, si Këshilli Nacional i Shqiptarëve.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]