Kökar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kökar
Kökar kommun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Kökar is located in Finlanda
Kökar
Kökar
Vendndodhja e Kökar në Finlandë

Koordinatat: 59°55.2′V 20°54.5′L / 59.9200°V 20.9083°L / 59.9200; 20.9083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Kurt Forsman
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kokar.ax

Kökar (suedisht: Kökar kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]