Jump to content

Kōsuke Toriumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kōsuke Toriumi (鳥海 浩輔 Toriumi Kōsuke, lindi më 16 maj 1973) ëshrë dublues japonezë i punësuar nga Arts Vision.[1] Toriumi është i njohur për dublimin e tij të Kiba InuzukaNaruto, Szayel Aporro GranzBleach dhe AcnologiaFairy Tail.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video lojëra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kōsuke Toriumi Profile at Arts Vision". Arts Vision. Marrë më 9 korrik 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "ゴルドー | CHARACTER | BLAZBLUE CROSS TAGBATTLE | ブレイブルー クロスタッグバトル 公式サイト 公式サイト". blazblue.jp. Marrë më 12 maj 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s "Hakuoki Japanese Official Website". Marrë më 29 prill 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 19 mars 2019. Marrë më 10 mars 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  5. ^ "PS2 NAMCO x CAPCOM キャラクター". www.namcobandaigames.co.jp. Marrë më 5 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)