KF Drenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Klubi Futbollistik Drenica Skënderaj (KF Drenica) është një klub futbollistik në bazë në Skënderaj, Kosovë.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Klubi u themelua në vitin 1958 dhe së fundi zakonisht luan në kategorinë me lartë të futbollit në Kosovë, në Raiffeisen Superliga.[1]

Skuadra aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Numri Pozicioni Emri i lojtarit
Flag of Kosovo.svg Pt Burim Sadiku
Flag of Kosovo.svg Pt Arion Ymeri
Flag of Kosovo.svg Mb Sami Geci
Flag of Kosovo.svg Mb Fisnik Lushtaku
Flag of Kosovo.svg Mb Azem Bejta
Flag of Kosovo.svg Mb Ismet Caka
Flag of Kosovo.svg Mb Flamur Ramadani
Flag of Kosovo.svg Mb ArbiosThaqi
Flag of Kosovo.svg Mb Liridon Syla
Flag of Kosovo.svg Mf Liridon Behrami
Flag of Kosovo.svg Mf Drilon Osmani
Numri Pozicioni Emri i lojtarit
Flag of Kosovo.svg Mf Kreshnik Uka
Flag of Kosovo.svg Mf Shkelzen Lushtaku
Flag of Kosovo.svg Mf Leotrim Deliu
Flag of Kosovo.svg Mf Endrit Maloku
Flag of Kosovo.svg Sm Granit Arifaj
Flag of Kosovo.svg Sm Altin Merlaku
Flag of Kosovo.svg Sm Hysen Tahiri
Flag of Kosovo.svg Sm Kastriot Mehmeti

Lojtaret e rinjë[redakto | redakto tekstin burimor]

Numri Pozicioni Emri i lojtarit
Flag of Kosovo.svg Mf Granit Jashari

Coaches[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Flag of Kosovo.svg Valdet Shoshi (2005–2008)
  • Flag of Kosovo.svg Fadil Rama (2008–2009)
  • Flag of Kosovo.svg Tahir Lushtaku (2009–2013)
  • Flag of Kosovo.svg Bylbyl Sokoli (July 2013)
  • Flag of Kosovo.svg Fadil Rama(2013)
  • Flag of Kosovo.svg Afrim Jashari (2016/17–present)

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhjet e jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]