Jump to content

KF Gostivari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

KF Gostivari është një klub futbolli me seli në Gostivar, Maqedonia e Veriut . Ata aktualisht janë duke garuar në Ligën e Dytë të Maqedonisë (Divizioni Perëndimor).

Klubi është themeluar në vitin 1998 me emrin KF Gostivari, për dallim nga KF Gostivari 1919 i cili u shpërbë në vitin 2010.

Në sezonin 2012–13, Gostivari përfundoi i dyti dhe u promovua në Ligën e Parë të Maqedonisë për herë të parë në historinë e klubit.[1]

Fitorja e parë në sezonin 2013/14 ishte më 18/08/2013 kundër FK Rabotnički. Mbrojtësi i Gostivarit Ekrem Hoxhiq shënoi dy gola duke kontribuar në fitoren 2–0.

Që nga 30 dhjetor 2021.

No. Pos. Nation Player
3 DF North Macedonia MKD Marko Ristov
4 MF North Macedonia MKD Roni Sinani
33 GK North Macedonia MKD Amir Jashar
7 FW North Macedonia MKD Genc Gashi
10 FW North Macedonia MKD Artan Veliu
11 FW North Macedonia MKD Lavdrim Skenderi
12 GK North Macedonia MKD Aleksandar Angjelkovski
13 MF North Macedonia MKD Suhejb Rushiti
5 DF North Macedonia MKD Imran Fetai
17 DF North Macedonia MKD Valtrin Qaili
19 DF North Macedonia MKD Bujar Iljazi
No. Pos. Nation Player
99 FW North Macedonia MKD Lori Lika
28 MF North Macedonia MKD Ardit Zeqiri
57 DF North Macedonia MKD Ajradin Cuculi
77 DF North Macedonia MKD Enis Dervishi
6 MF North Macedonia MKD Rinor Ajdini
25 MF North Macedonia MKD Borjan Panvovski
8 MF North Macedonia MKD Muarem Muarem
22 MF North Macedonia MKD Stojancho Velinov
14 FW North Macedonia MKD Husein Demir
9 FW North Macedonia MKD Andrej Kudijan
23 MF North Macedonia MKD Lazar Peev

Liga e Dytë maqedonase :

  • Nënkampionët (1): 2012–13
  1. ^ http://macedonianfootball.com/team/gostivar/ KF Gortiva (macadonianfootball.com)]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]