KF Iliria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KF Iliria
Iliria.gif
Emri i plotë Klubi Futbollistik Iliria Fushë-Krujë
Themeluar 1991
Arena Stadiumi Redi Maloku
(Kapaciteti: 3,000)
Presidenti Gjon Bardhi
Menaxheri Pëllumb Ziri
Liga Kategoria e Parë
2016–17 Kategoria e Parë A, Vendi i 6-t
Ngjyrat si nikoqir
Ngjyrat si mysafir

Klubi Futbollistik Iliria Fushë-Krujë, KF Iliria, është klub futbolli nga Fushë-Kruja, Shqipëri i krijuar në vitin 1991. Kohet e fundit Iliria ka bere shume blerje te cilat kane ber qe Iliria te kaloi ne kategori te pare. Nje nder futbollistat me te mire te saj eshte ledio doci qe mund te luaj ne shume role. Ne mbrojtje , Mata i cili ka nje super fizik dhe esht nje shkatarrues i shkelqyer. Pas shitjes se Sokol Talit Iliria kerkon nje sulmues te ri qe te jete golashenues i madh!

Sukseset[redakto | redakto tekstin burimor]

KF Iliria ka arritur të fitojë trofe.

Në sezonin 2012-2013 KF Iliria luajti në Kategorinë e Pare - Ajo doli e para ne javet e para por me vone filloi duke barazuar me shume ekipe. Fitorja me e thelle e Ilirise eshte fitore 5-0.

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]


Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]