KF Kosova Prishtinë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KF Kosova Prishtinë
KF Kosova Prishtinë Logo.png
Emri i plotë Klubi Futbollistik Kosova Prishtinë
Stadiumi Stadiumi i Flamurtarit
(Kapaciteti: 5,000)
Trajneri Haki Bllacaku
Trajneri Naim Pefqeli
Liga Liga e Parë
2017–18 16-ti Liga e Parë
Fanella e parë
Fanella e dytë

Klubi Futbollistik Kosova Prishtinë ose ndonjëhere KF Kosova (P),[1] është klub futbollistik bazuar në Prishtinë, Kosovë. Klubi luan në divisionin e dytë në Ligën e Parë.[2]

KF Kosova Prishtinë janë dy herë kampionë të Kosovës, të dy titujt e fituar gjatë viteve 1950, dhe një herë fitues i Kupës së Kosovës, fitoi gjatë sezonit të futbollit 2003-2004.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]